Jak działa urządzenie HIFU

Hifu to skrót od High Intensity Focused Ultrasound, co oznacza skupione ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Dzięki wynalazkowi, jakim jest urządzenie HIFU, możemy wykonać nieinwazyjny lifting twarzy i ciała. Zabieg polega na tym, że w głąb skóry na głębokość 1.5, 3.0 lub 4.5 mm emitowane są skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Ultradźwięki przekazywane przez kombajny HIFU potrafią unieść skórę nawet o kilka milimetrów, co diametralnie polepsza wygląd skóry pacjenta.

HIFU cena

Ten efekt otrzymujemy, ponieważ sprzęt do HIFU generuje tarcie i ruch tkanek, powodujące wytwarzanie się ciepła, które prowadzi do mikro poparzeń wewnątrz tkanki. To natomiast sprawia, że powięzi, zlokalizowane pod skórą, są skracane, a skóra zostaje podniesiona. Taki zabieg trwa około 20 do 30 minut, a jego cena waha się w zależności od gabinetu w granicach 2500 do 3500 złotych.

Czy zabiegi z wykorzystaniem sprzętu do HIFU są bezpieczne?

Kombajny HIFU już od wielu lat są używane w medycynie. Stosuje się je, między innymi, w leczeniu nowotworów. Aby zabieg przebiegł bez problemów należy pamiętać o tym, by prawidłowo zakwalifikować pacjenta do zabiegu. Duże znaczenie ma też, jakie urządzenie wybierzemy. Na rynku znajduje się wiele urządzeń w szerokim zakresie cenowym. Ważne jest, abyśmy wybrali takie kombajny HIFU, które są powszechnie znane i rekomendowane przez specjalistów.

Dobrej jakości sprzęt do HIFU musi gwarantować nam powtarzalność energii i precyzję skupiania każdego impulsu. Jeśli sprzęt będzie działał zbyt słabo to zabieg nie przyniesie żadnych efektów. Efekt gwarantowany jest tylko wtedy, gdy zastosujemy odpowiednio wysokie parametry.

Źródło: https://maxmedik.pl/hifu/2415-hifu-medika.html

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Ultradźwięki emitowane przez sprzęt do HIFU już podczas zabiegu skracają powięzi, znajdujące się pod skórą, więc pierwsze efekty możemy zobaczyć już chwilę po zakończeniu zabiegu. Efekt końcowy zobaczymy po kilku miesiącach, kiedy skóra się zregeneruje i odbuduje. Najpóźniej po upływie pół roku od zabiegu wykorzystującego urządzenie HIFU powinniśmy zobaczyć, że nasza skóra jest zagęszczona i mniej wiotka.

Poprawi się także i wyostrzy kontur twarzy, a skóra na policzkach i szyi zostanie ujędrniona. Zmarszczki będą zredukowane, a pory zmniejszone. Efekt ten powinien utrzymywać się od 18 miesięcy do nawet dwóch lat. Metodę HIFU można też połączyć z innymi zabiegami, jednak pomiędzy nimi powinno się odczekać 2 tygodnie.

Jednak trzeba pamiętać także o przeciwwskazaniach. Chociaż kombajny HIFU służą do nieinwazyjnego zabiegu to nie każdy może się mu poddać. Zabiegi wykorzystujące sprzęt do HIFU nie są przeznaczone dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, osób z nowotworami, po udarze mózgu, chorych na serce lub posiadających rozrusznik.

Przeciwwskazaniem jest także stan zapalny w miejscu zabiegu, epilepsja, stwardnienie rozsiane oraz choroby układu sercowo-naczyniowego. Jednak jeśli te dolegliwości nas nie dotyczą to bez obaw możemy cieszyć się cudownym działaniem metody HIFU.