Krótka broń ASG – gdzie kupić?

Pistolety ASG krótkie bez zezwolenia to coraz częściej poszukiwane na rynku produkty. Nie powinno to dziwić, broń tego typu to doskonała rozrywka niemalże dla każdego i o wiele bezpieczniejsza niż tradycyjna broń na ostrą amunicję. Obecnie producenci tego typu broni bardzo dbają o to, aby była ona wiernym odwzorowaniem modeli, będących ich pierwowzorami.

Dlatego też dzisiaj niemalże każdy może stać się dumnym posiadaczem Magnum czy Walthera. Starannie wykonane i odwzorowane detale każdej broni sprawiają, że tylko wprawne oko z dalszej odległości odróżni je od prawdziwej broni.

Pistolet do samoobrony

Pistolety krótkie ASG mogą być zasilane CO2 lub też mogą być modelami sprężynowymi. Wybór to tylko kwestia gustu i upodobań jego przyszłego właściciela. Poza wiernym odwzorowaniem broni wielbiciele krótkich pistoletów mają do wyboru niezwykle szeroką gamę różnorodnych dodatków do nich, jak na przykład odpowiednio dopasowane kabury czy też specjalne pojemniki do przechowywania każdego rodzaju broni. Oczywiście aby broń jak najlepiej się sprawowała, niezbędne jest dbanie o jej właściwy stan.

Ile kosztują repliki pistoletów?

W przypadku replik pistoletów zasilanych CO2 zaleca się, aby nie pozostawiać zbyt długo naboju z gazem w broni. Z upływem czasu bowiem traci on swoje właściwości i jego siła nie jest taka, jaka powinna być do wystrzału. To zaś może powodować zacinanie się elementów wewnętrznych i w efekcie prowadzić do uszkodzenia pistoletu.

Każdy posiadacz takiej broni powinien się także zaopatrzyć we właściwy zestaw do jej czyszczenia. wycior, smar i odpowiednie ściereczki najlepiej przechowywać razem z bronią, aby zawsze były pod ręką.

W przypadku, gdy model daje możliwość stosowania śrutu, nie powinno się go pozostawiać w pistolecie na długi czas. Najlepiej wyjąc magazynek a przed kolejnym używaniem broni starannie ją przejrzeć.