Gdzie znaleźć profesjonalne urządzenie laser diodowy

Wiele kobiet zmaga się często z nadmiernym owłosieniem skóry rąk oraz nóg. Wymaga to regularnego usuwania niechcianych włosów, co rzecz jasna jest czasochłonne oraz męczące. Tradycyjne metody depilacji, polegające na przykład na użyciu pianek, wosku, czy depilatora elektrycznego, nie dają gwarancji trwałego usunięcia owłosienia.

Zazwyczaj po kilku dniach lub tygodniach włosy odrastają i trzeba cały zabieg przeprowadzić na nowo. Czy istnieją metody, które pozwolą na trwałe usunięcie ze skóry zbędnego owłosienia i zapomnienia o nim przynajmniej na bardzo długi czas? Okazuje się że tak – odpowiedzią na to jest urządzenie laser diodowy.

Jak działa urządzenie laser diodowy

Urządzenie to emituje falę o długości 808 nanometrów, która nakierowana jest bezpośrednio na skórę. Promieniowanie jest pochłaniane przez komórki w skórze za pośrednictwem melaniny, która je absorbuje. Energia cieplna trafia do mieszków włosowych, a także do melanocytów naskórka.

Prowadzi to do uszkodzenia struktur mieszka włosowego, które są bezpośrednio odpowiedzialne za wzrost włosa. Tym samym, jego wzrost zostaje zahamowany. Ten proces nosi nazwę termolizy, dzięki której tak skuteczny jest laser diodowy. Sprzęt tego typu jest całkowicie bezpieczny dla skóry, ponieważ nie oddziałuje on z pozostałymi komórkami skóry.

urządzenie laser diodowy

Koszty zabiegu i ich ilość

Dokładna cena jednorazowego zabiegu jest uzależniona od części ciała, na której chcemy go wykonać. Urządzenie laser diodowy pozwala na trwałe usunięcie włosów już po maksymalnie 8 sesjach zabiegowych. Czasami udaje się ten efekt osiągnąć już po czwartym zabiegu – wszystko zależy od rodzaju skóry, gospodarki hormonalnej czy gęstości mieszków. Koszty pojedynczego zabiegu wahają się od od 200 do 500 zł. Przed wykonaniem zabiegu warto rozważyć, czy nie mamy żadnych przeciwwskazań, takich jak na przykład cukrzyca, ciąża, choroby skóry, bądź uszkodzenie mechaniczne skóry, które eliminuje na jakiś czas laser diodowy jak rozwiązanie.

Laser diodowy sprzęt – zalety i skuteczność

Wysoka skuteczność to cecha, która najbardziej wyróżnia laser diodowy. Sprzęt tego rodzaju może zapewnić usunięcie do 98% włosków na skórze, gdzie był wykonywany zabieg. Po upływie 18 miesięcy od usunięcia włosów może okazać się, że część z nich odrosła w nieznacznym stopniu – zazwyczaj w formie bardzo delikatnej, o wiele łagodniejszej niż przed depilacją.

Wtedy warto wykonać jeszcze 1 – 2 zabiegi wykorzystując ponownie urządzenie laser diodowy tak, aby utrzymać żądany efekt. Niewątpliwie zaletami tej metody jest największa możliwa skuteczność oraz bezpieczeństwo, pod warunkiem, że będzie ona wykonywana przez profesjonalistów.