Sprowadzenie samochodu z Niemiec

Coraz więcej osób jest zainteresowanych kupnem samochodu używanego z zagranicy. Szukając samochodu używanego zazwyczaj szukamy auta z jak najmniejszym przebiegiem i jak najtańszego. Szukanie pojazdu według takich kryteriów skazani jesteśmy na samochody z niejasną historią dotyczącą przebiegu ale i wypadkowości. Osoby, które się nie znają mogą kupić samochód, który będzie skarbonką bezdna.

Jeśli znasz się na mechanice lub blacharce to możesz sobie własnymi siłami  naprawić taki samochód i go użytkować. Nie wszystkich stać na nowy samochód z salonu dlatego tak wiele osób szuka używanych samochodów.

Gdzie szukać ogłoszeń z samochodami używanymi

Przeglądanie gazet z ogłoszeniami to już przeżytek. Teraz wszyscy sprzedający wystawiają ogłoszenia w Internecie. Ogłoszenie w Internecie składa się z kilku zdjęć oraz krótkiego opisu sprzedawanego samochodu i nr telefonu do kontaktu.
Giełdy samochodowe jeszcze istnieją ciężko tam kupić jak i sprzedać samochód. Na giełdach lepiej od sprzedaży samochodów idzie sprzedaż części i akcesoria do samochodu.
Można też kupować auta na licytacjach przez Internet ale tam mogą zarejestrować się tylko firmy handlujące samochodami tam zwykły Kowalski nic nie kupi nawet się nie zarejestruje żeby zobaczyć jakie auta są tam sprzedawane.

Gdy wiemy gdzie będziemy szukać samochodu i już wybraliśmy kilka ofert następuje etap oględzin samochodów. Jestem pewny że treść ogłoszenia i zdjęcia mogą się różnić ze stanem faktycznym zastanym podczas oględzin przed zakupowych. Oglądając samochód przed zakupem warto zabrać ze sobą osobę ,która będzie się znała na samochodach lub pojechać do pobliskiego mechanika, który sprawdzi auto.

Minusem takiego rozwiązania jest to że osoba sprzedająca i mechanik który będzie nam sprawdzał auto mogą się znać i jego ocena stanu będzie stronnicza.
Kupno dobrego używanego samochodu to bardzo ciężki temat.

Sprowadzenie samochodu na zamówienie

import samochodu z niemiecWarto zlecić wyspecjalizowanej firmie sprowadzenie wymarzonego samochodu z zagranicy. Wystarczy tylko ustalić parametry szukanego samochodu (marka, model rok produkcji, wyposażenie, rodzaj silnika).

Firma podejmująca się zlecenia wyszuka dla nas samochodu przeprowadzi rozmowę ze sprzedającym, sprawdzi samochód przed kupnem czy wszystko jest sprawne w samochodzie jeśli tak to dochodzi do transakcji. Samochód przywożony jest lawetą do firmy.

W tym czasie przygotowuje się auto do przeglądu na stacji diagnostycznej, tłumaczy dokumenty. Nowy właściciel z dokumentami rejestruje samochód na siebie w wydziale komunikacji i może bez obaw użytkować samochód.

Sprowadzenie samochodu z Niemiec https://autoagent.pl/sprowadzanie-auta-z-niemiec-koszty-i-formalnosci/