Skuteczne pułapki na szkodniki

Problem z nornicami na działce

Wydawać by się mogło, że walka z kretami czy nornicami nie powinna sprawiać nam dziś większego problemu. Na rynku jest bowiem mnóstwo wszelkich półśrodków, które mają nam ją ułatwić. Bardzo często stawiamy na metody niekonwencjonalne, choć nie można powiedzieć, aby były one w stu procentach skuteczne. Jest raczej zupełnie odwrotnie, choć oczywiście zalewanie wodą korytarzy czasami się sprawdza.

Dobra pułapka na nornice

Jednakże na pewno takie metody nie zadziałają na nornice, a więc niewielkie gryzonie, które pałaszują ogrodowe drzewka. Wówczas o wiele lepszym rozwiązaniem będzie pułapka na nornice. Gdańsk akurat ich rodzajów ma mnóstwo, choć dotyczy to także pułapek na krety w Gdańsku.

Jeśli można byłoby tu coś polecić, ciekawie wyglądają żywołapki. Są to bowiem pułapki najbardziej humanitarne, które pozwalają jedynie złapać gryzonia, ale go nie uśmiercają. Złapane zwierzę zawsze można następnie wywieźć do lasu czy wypuścić na pobliską łąkę.

Walka z nornicami

O ile humanitaryzm przy kretach jest zrozumiały, o tyle ciężko jest o niego przy myszach, a tym bardziej szczurach. Przy tych gryzoniach w grę wchodzą raczej zwykłe pułapki na szczury w Gdańsku. Większość nie ma bowiem dla tych gryzoni żadnej litości.

Warto jednak choćby mieć na uwadze, że także i przy szczurach żywołapki są na rynku dostępne. Jest to opcja warta rozważenia, tym bardziej że są one skuteczniejsze od zwykłych pułapek na myszy w Gdańsku. Ich skomplikowane mechanizmy natychmiast zamykają pułapkę po wejściu do niej takiego gryzonia.