Profesjonalne słuchawki DJ dostępne online

Prawda jest taka, że DJ bez dobrych słuchawek jest jak żołnierz bez karabinu. Prawda jest taka, że słuchawki dla DJ różnią się od zwykłych słuchawek przeznaczonych do używania w domu czy podczas uprawiania sportu. Dlatego przed zakupem warto zwrócić uwagę na parę istotnych szczegółów. 

Słuchawki DJ – Na co zwrócić uwagę?

Profesjonalne słuchawki dla DJ (https://music-shop.pl/pol_m_Sluchawki_Sluchawki-DJ-283.html) powinny mieć wytrzymały pałąk. Jeśli jest on miękki i bez problemu wygina się w rękach to nie warto wydawać na nie pieniędzy. Taki pałąk nie będzie bowiem dobrze zabezpieczał słuchawek w czasie pracy. Dobre słuchawki dla DJ muszą mieć budowę zamkniętą oraz posiadać kabel.

Ważne jest aby kabel ten można było łatwo wymienić lub by dał się odpiąć. Jest to bowiem zdecydowanie najszybciej psujący się element w jaki wyposażone są profesjonalne słuchawki. Słuchawki bezprzewodowe zdecydowanie nie sprawdzą się w pracy DJ.

Mają one stosunkowo krótki czas działania oraz dają niższą jakoś dźwięku niż klasyczne słuchawki na kablu. Można oczywiście zakupić profesjonalne słuchawki bez kabla, ale będą one dużo, dużo droższe od tych przewodowych o podobnych parametrach.

Wygoda jest bardzo ważna

Wybierając słuchawki DJ warto zwrócić uwagę na wygodę. Chyba najlepszym rozwiązaniem będą te które całkowicie odetną dźwięki poprzez szczelne zasłonienie całej małżowiny uszny. W słuchawkach spędza się co najmniej kilka godzin, jeśli nie będą maksymalnie wygodne to praca stanie się koszmarem. Wygląd zdecydowanie nie jest cecha, którą powinno się kierować wybierając profesjonalne słuchawki. Na runku znaleźć można naprawdę wiele modeli, które nie wyróżniają się wyglądem a mają świetne parametry, z kolei te odlotowe, świetnie wyglądające to słuchawki dla DJ tylko z nazwy.

A może słuchawki dokanałowe?

Opcją rzadziej stosowaną, ale również możliwą do nabycia są profesjonalne słuchawki dokanałowe. Podobnie jak w przypadku słuchawek bezprzewodowych trzeba będzie sporo dopłacić, żeby uzyskać dobrą jakość. Prawda jest jednak taka, że w przypadku takich słuchawek dla DJ wrażenia odsłuchowe nigdy nie będą tak dobre jak w przypadku nausznych, mocniej męczą one również słuch, co w sumie mocno ogranicza ich stosowalność.