Ostre narządzia – dobry nóż podstawą przetrwania

Jedną z pierwszych rzeczy, jakie wynalazła ludzkość, był nóż. Ostre narzędzia do przecinania skóry, ćwiartowania mięsa, ostrzenia drewna. Do dzisiaj tego typu sprzęt wydaje się niezbędny. Używany jest w domu, obejściu i terenie. Sam w sobie dobry nóż survivalowy potrafi posłużyć do wytworzenia czegoś znacznie bardziej skomplikowanego. Sprzęt o ostrej krawędzi, dogodny do trzymania i manipulacji staje się podstawą przetrwania w każdych warunkach.

Noże wojskowe, dlaczego takie ważne?

Wielką wagę przez wieki przykładano do ostrza, szczególnie tego krótkiego. Nieco prześmiewczy tytuł z Rambo nie był tak do końca nietrafiony. W końcu on również najbardziej z całej swojej broni dbał o ten wielki nóż. Dlaczego?

Ponieważ wiedział, że ostatecznie to ten kawałek stali zapewnia największe szanse przetrwania. Wszelkie ostre narzędzia są niezbędne w terenie. Dają możliwość cięcia, ostrzenia i obrony. W warunkach trudnych mogą nawet posłużyć jako prowizoryczne narzędzia konstrukcyjne. Przez dziesiątki lat wojsko usprawniało ich konstrukcję, czynią z prostego bagnetu coś na kształt multitoola.

Obecnie zauważy można konstrukcje z otwieraczami do konserw, niewielkimi piłkami itp. Inne ostre narzędzia również są modernizowane. Obecnie dosyć ciekawą konstrukcją są elastyczne piły ręczne w postaci zwijanego łańcucha oraz saperki, które mogłyby posłużyć również za toporki. Doprawdy, przydatne gadgety.

Nóż survivalowy nożowi nierówny

Przy kupnie tego typu narzędzi należy być szczególnie wyczulonym. Ostrza to specyficzne dobro, wykonywane i dopieszczane w odpowiedni sposób. Tylko wtedy gwarantują jakość oraz spełnianie postawionych przed nimi zadań. Przede wszystkim ważna jest stal, z którego są wykonane.

Nóż wojskowy będzie miał wybite specjalne oznaczenie tworzywa, większość sprzętów tego typu również. Czy jest to stal proszkowa? Czy pochodzi ze Szwecji, stolicy najlepszej stali? To wszystko będzie miało znaczenie. Dlatego zakup ostrych narzędzi survivalowych powinien być dokonywany tylko w sprawdzonych sklepach. W taki sposób uniknie się zawodu i straty pieniędzy. Zaś dobry nóż survivalowy wart będzie swojej ceny.