Onyx kamień wielu zastosowań

Onyx to kamień, który występuje na całym świecie w skałach wulkanicznych. Jednak naturalnie można go spotkać bardzo rzadko, a w większości przypadków jest uzyskiwany sztucznie. Z wyglądu jest zbliżony do marmuru, a jego powierzchnia jest niejednorodna. Dlatego kamień onyx jako materiał budowlany może być wykorzystywany wszędzie tam, gdzie chcemy zachować niepowtarzalny wygląd. Onyx ma zdolność do przepuszczania światła, co umożliwia uzyskanie niepowtarzalnych rezultatów i głębokich kolorów. Dlatego jest używany do dekoracji pomieszczeń.

Onyks kamień – uniwersalny materiał

Onyx ma bardzo szerokie zastosowane podczas aranżacji oraz wykańczania wnętrz. Pomieszczenia, w których główną rolę odgrywa kamień, są eleganckie, a nawet sprawiają wrażenie luksusowych. Z tego względu można je używać w wielu pomieszczeniach — na ścianach łazienek, w kuchniach, jak również w barach lub restauracjach.

Z Onyxu wykonywane są blaty, parapety i okładziny kominkowe. W domu można też umieścić mniejsze przedmioty wykonane z tego materiału i będą stanowić doskonałą dekorację w przedpokoju, salonie czy sypialni.

Szeroka paleta barw

Onyks jest dostępny w wielu kolorach. Dzięki temu wnętrza z mogą wyglądać bardzo różnie, w zależności od aranżacji naszego domu lub mieszkania. Możliwe jest zastosowanie wielu odcieni beżu, które będą zwracać uwagę nietypową mozaiką. Onyx zielony ma intensywną barwę, co pozwala stosować go jako mocny akcent kolorystyczny. Należy zwrócić uwagę, że kamień ten jest różnorodny, nawet jeśli chcemy operować tylko jednym kolorem. Dlatego każde wnętrze może mieć unikalny, niepowtarzalny charakter.

Niepowtarzalny klimat

Podczas budowy domu jest często stosowany jako kamień montowany bezpośrednio na ścianę. Doskonale prezentuje się podświetlony. Kolory stają się bardzo nasycone, co umożliwia podkreślenie klimat, nawet jeśli ozdobimy tylko niewielki fragment pomieszczenia. Trzeba pamiętać, że nie jest on odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, dlatego nie jest wykorzystywany do dekoracji elewacji budynków.

Choć Onyks nabiera większej popularności, nadal jest kamieniem rzadko spotykanym w domach. Jest traktowany jako egzotyczny materiał. Jednak jeśli zależy nam na niebanalnej aranżacji wnętrza, trudno znaleźć lepsze rozwiązanie. Dekoracje z Onyxu sprawią, że nasz dom nabierze wyjątkowego charakteru i będzie przyciągał uwagę gości.

Więcej przeczytasz tu.