Mobilne szafy WNL na tablety – gdzie się przydadzą?

Konieczność przewiezienia większej ilości elektronicznych urządzeń mobilnych wymaga użycia odpowiedniego narzędzia. Mobilna szafa metalowa WNL to wózek o specjalnej konstrukcji, dzięki któremu laptopy i tablety bezpiecznie pokonują trasę między pomieszczeniami. 

Wózek na laptopy WNL

Tego rodzaju metalowe szafy wykonane są z solidnego materiału, a ich konstrukcja pozwala na przewożenie i przechowywanie kilkunastu lub kilkudziesięciu laptopów. Mogą też być wykorzystane do trzymania i transportu mniejszych urządzeń – tabletów.

Aby było to możliwe i wygodne, w ich wnętrzach mieszczą się specjalnie dostosowane, wąskie półki. Każda z nich przeznaczona jest na osobne urządzenie. Szafa WNL wyposażona jest w mocne, wytrzymałe kółka, które sprawiają, że wózek ma odpowiedni do wagi sprzętu udźwig. Zwykle posiada dwoje drzwi, które są zamykane na klucz. Ta oczywista ochrona pozwala na zabezpieczenie wartościowego sprzętu przed ewentualną kradzieżą.

Dodatkowym zabezpieczeniem sprzętu jest wentylacja, która zapobiega zawilgoceniu lub innym niepożądanym konsekwencjom przechowywania komputerów w zamkniętej przestrzeni. Szafę  można traktować jak dobrze zabezpieczony i zorganizowany regał. Natomiast dzięki kółkom szafa doskonale nadaje się do transportu sprzętu między biurami, gabinetami czy nawet piętrami budynku.

Szafy WNL potwierdzone atestami

Wózki na laptopy i tablety znajdują zastosowania w rozmaitych placówkach. Korzystają z nich biura, uczelnie, szkoły, biblioteki i sale konferencyjne w różnych instytucjach. W zależności od potrzeb, producenci oferują szafy o zróżnicowanej pojemności. Najmniejsze wózki mieszczą dziesięć urządzeń, a większe – nawet do trzydziestu.

Można korzystać nie tylko z ich funkcjonalności, ale i estetyki – występują w różnych kolorach. Dzięki temu będą pasowały do każdej aranżacji wnętrza – od tradycyjnego po supernowoczesne. Przy wyborze szafy warto zwrócić uwagę na opinie użytkowników oraz niezależne badania eksperckie. Jednym z takich atestów może być potwierdzenie zgodności z Dyrektywami Parlamentu Europejskiego odnośnie należytego bezpieczeństwa.