Metalowe szafy kartotekowe – dlaczego warto?

Mimo postępującego procesu cyfryzacji wiele firm i instytucji nadal przechowuje wiele dokumentów w formie papierowej. Bardzo dobrze widać to np. w przychodniach opieki zdrowotnej. W takich miejscach szafy kartotekowe są idealnym rozwiązaniem.

Dlaczego warto wyposażyć swoje biuro w szafy kartotekowe?

Odpowiednio skonstruowane metalowe szafy na kartoteki to bardzo pojemne meble. Zmieści się w nich naprawdę wiele. Jeśli zależy nam na jak najbardziej ergonomicznym rozmieszczeniu dokumentów warto zastanowić się nad szafą standaryzowaną pod określony rozmiar.

Bardzo popularne są chociażby szafy kartotekowe standaryzowane pod format A4, który jest chyba najczęściej stosowanym formatem dokumentów. Metalowe szafy na kartoteki nie muszą być duże, już pojedynczy słupek wystarczy aby pomieścić całkiem sporo papierów i dokumentów.

Czy szafa na kartoteki jest faktycznie niezbędna?

Zdecydowanie, niepodważalnie i jednogłośnie – tak! Metalowe szafy kartotekowe są niezbędne w większości miejsc takich jak recepcje etc. Pozwalają one bowiem na uporządkowanie dokumentacji, wg ustalonego klucza oraz jej zabezpieczenie przed niepowołanym dostępem.

Szafy na kartoteki są w takiej sytuacji niezbędne, szczególnie że bardzo wiele firm i instytucji, mimo postępującego procesu cyfryzacji, nadal używa dokumentów formie głównie papierowej. Szafy kartotekowe ułatwiają utrzymanie porządku w biurze i recepcji, co ma niepodważalny wpływ na jakość oraz komfort pracy oraz odbiór biura przez potencjalnych klientów.

Dostosowanie mebli do potrzeb firmy

Oferowane przez producentów kartotekowe szafy mają szeroki zakres możliwej personalizacji. Można wybrać ich wymiary, głównie szerokość i wysokość. Zdecydować ile półek i jakiego rozmiaru będzie wchodziło i w ich skład.

Szeroka gama kolorów w jakich dostępne są metalowe szafy na kartoteki sprawi, że będą one znakomicie komponować się z każdym wnętrzem. Wybrać można również rodzaj zabezpieczenia etc. Opcji jest naprawdę wiele i z całą pewnością każdy znajdzie coś co będzie mu pasować.

Zobacz na: www.winkelman.pl/szafy-kartotekowe-c-32.html