Komu tomografia nie może zostać wykonana?

Badanie tomografem nie dla wszystkich

Nie wszystkie osoby mogą poddać się badaniu, jakie wykonuje tomograf Wrocław. Jest to związane z promieniowaniem jonizacyjnym, jakie uwalnia się podczas tego badania, a nie wszystkie chorzenia lubią napromieniowanie. Poddanie się badaniu może w takiej sytuacji zaostrzyć objawy choroby, a także spowodować trwałe uszkodzenia, które nie będą odwracalne.

Przeciwwskazania do badania

Przeciwwskazaniem do badania tomografem komputerowym są przede wszystkim takie dolegliwości, jak nadwrażliwość na podawane dożylnie środki kontrastowe, wystąpienie w przeszłości powikłań po podaniu jodowego środka kontrastowego, choroby tarczycy, niewydolność wątroby, nerek, układu krążenia lub oddechowa, astma, szpiczak mnogi.

Mając którąś z wymienionych dolegliwości, absolutnie nie można poddawać się badaniu wykonywanym przez tomograf komputerowy. Moglibyśmy sobie jedynie zaszkodzić, a nie pomóc lekarzowi.

Dlatego też, należy o tym pamiętać, że nie każdy może wykonywać takie badania. Należy być niezwykle ostrożnym. Dzięki temu będziemy w stanie sobie pomóc, a nie jeszcze zaszkodzić.

Długie leczenie

Będziemy zadowoleni z tego, jaki przebieg będzie miało całe leczenie, a na pewno uzyskać będzie można wtedy odpowiednie efekty, z których każdy będzie mógł być odpowiednio zadowolony i usatysfakcjonowany.

W końcu najważniejsze jest zawsze postawienie odpowiedniej diagnozy, ale tylko wtedy, gdy badanie nam nie zaszkodzi. Warto więc poinformować lekarza o swoich dolegliwościach, zanim wyśle nas na to takie badanie.

Źródło: Panoramed.pl/diagnostyka/tomografia-wroclaw