Jak wybrać samochód na akumulator dla dziecka?

Jeżeli chcesz kupić swojemu dziecku autka na akumulator musisz wiedzieć, że są to pojazdy całkowicie bezpieczne. Zapewniają dziecku maksymalną frajdę i zachęcają do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu, a w szczególności w parku, ponieważ znajdują się tam alejki parkowe po których można jeździć właśnie tym samochodem. Warto wiedzieć, że do wyboru są dwa rodzaje samochód na akumulator: jednoosobowe i dwuosobowe.

Samochodziki dwuosobowe

Najpopularniejsze są właśnie wersje jednoosobowe. Dzięki temu, że muszą dźwigać ciężar tylko jednego kierowcy, są w stanie rozwijać spore prędkości. Zazwyczaj są zasilane akumulatorem 12 V. Dziecko może poruszać się z prędkością nawet 5 km/h, jednak dostępne są także modele mogące jeździć z prędkością 7, a nawet 10 km/h.

Wersje dwuosobowe to znacznie większe konstrukcje, głównie dlatego, że musi się w nich znaleźć miejsce dla kierowcy i pasażera. Pojazdy tego typu świetnie sprawdzą się, jeżeli masz dwójkę dzieci. Będą one mogły bawić się razem. Raz jedno dziecko będzie kierowało, a raz będzie siedziało jako pasażer.

Świetna zabawa w takiej sytuacji będzie jak najbardziej zapewniona. Podobnie, jak modele jednoosobowe, tak i dwuosobowe samochody dla dzieci są zasilane akumulatorem 12 V. Zazwyczaj jednak te pojazdy mogą osiągać prędkości około 6 km/h.

Samochodzik na akumulator dla dzieci

Gdzie kupić autko na akumulator

Kupując autka na akumulator musisz znać dokładne wymiary swojego dziecka, takie jak wzrost, waga. Ważny jest także wiek dziecka, ponieważ on będzie decydował o tym, jak zaawansowany model samochodu można będzie wybrać. Dobrze dobrany pojazd sprawi, że dziecko będzie mogło z niego korzystać bez najmniejszych problemów, co jak najbardziej każdemu się spodoba i odpowiednio przypadnie do gustu.

Polecamy, aby wybierać nieco większe samochody niż wymiary dziecka. Maluchy szybko rosną. Dzięki temu, że kupisz samochód nieco na zapas, dziecko będzie mogło się nim cieszyć przez znacznie dłuższy czas, co na pewno przełoży się na jego zadowolenie. Będziemy wtedy zadowoleni z tego, że dziecko będzie miało zabawkę, z której będzie mogło korzystać przez długi czas.

Polecane sklepy z zabawkami

Zapewni mu ona wiele frajdy pod każdym względem. Na pewno uzyskać będzie można z takiej sytuacji wysokie zadowolenie. Warto więc stawiać na takie właśnie rozwiązania. Pamiętaj, aby nie przesadzać jednak z tym kupowaniem na zapas, ponieważ samochody na akumulator mają różne prędkości. Im starsze jest dziecko, tym prędkość samochodu wzrasta.

Aby zapewnić maluchowi maksymalne bezpieczeństwo, należy rozsądnie podejść do wyboru samochodu. Wtedy na pewno będziemy zadowoleni z tego, że dziecko nie zrobi sobie krzywdy jeżdżąc takim samochodem po parku. Niektóre modele na rynku osiągają 5 km/h, a inne 10 km/h. Warto mieć to na uwadze wybierając konkretny pojazd.