Import z Chin firma z Polski

Czy import Chiny jest łatwym zajęciem? Na pewno w dzisiejszych czasach niezwykle popularnym, jednak raczej nie można stwierdzić, że prostym i łatwym. Dlaczego? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Ciągły wzrost popularności importu z Azji

Import z Chin stał się popularny już jakiś czas temu, kiedy to produkty z Chin i innych krajów azjatyckich zaczęły z powodzeniem zalewać rynki państw europejskich. Ich sprzedaż ciągle rosła w bardzo szybkim tempie. Najważniejszy powód tego stanu rzeczy to ich niska cena. Obecnie jednak ceny towarów z Chin są coraz wyższe. Dlatego też klienci zaczęli zwracać coraz większa uwagę na ich jakość. Import Chiny stał się więc coraz bardziej wymagający dla osób go realizujących. Dlatego też firmy oferujące pośrednictwo i pomoc w imporcie nie narzekają dziś na brak zleceń.

Kontrola towaru z Chin

Powstał zasadniczy problem polegający na wyeliminowaniu producentów oferujących towary niskiej jakości. A żeby to zrobić konieczne jest przeprowadzenie kilkuetapowej kontroli zarówno wiarygodności firmy, jak i jakości produktów. Niestety proces ten nie jest ani łatwy, ani tani. Trzeba dysponować nie tylko wiedzą i znajomością zagadnień prawnych w krajach azjatyckich, ale także zapleczem technicznym. Dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonych importerów. Jak ich znaleźć? To raczej nic trudnego, wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło import z Chin firma i z pewnością będziemy mieli w czym wybierać.

Import z Chin firma pośrednicząca

W związku z powyższym import z Azji stał się czaso i kosztochłonny oraz wymaga sporych inwestycji na budowę wyżej wspomnianego zaplecza. Dlatego na rynku powstaje coraz więcej firm z branży import z Chin. Firma taka oferuje kompleksową obsługę importu. Korzystając z ich usług minimalizujemy ryzyko zakupienia wadliwego towaru. W dzisiejszych czasach tylko towar wysokiej jakości możemy dobrze sprzedać i dobrze na nim zarobić.

Co zawiera oferta

W imporcie z Chin bardzo dużą rolę odgrywa doświadczenie oraz znajomość azjatyckiego rynku. Ma to szczególne znaczenie jeśli zamierzamy sprowadzić dużą partię towaru o dużej wartości. W takiej sytuacji sporo ryzykujemy. Chińskie produkty mogą okazać się bublami, lub kontrahent z Azji delikatnie mówiąc mało uczciwy. Warto jest się zastanowić i przekalkulować, czy nie skorzystać z pomocy pośrednika i nie zlecić mu importu z Chin.

Na rynku funkcjonuje spora liczba tego rodzaju przedsiębiorców. Czym się dokładnie zajmują? Ich oferty są bardzo różnorodne i rozbudowane. Jest jednak jedna część wspólna – wszystkie one są elastyczne. Importer wysłucha oczekiwań klienta i postara się do nich dostosować. Czynności są naprawdę różne: od odprawy celnej po kontrolę jakości.

Jeśli jednak musielibyśmy uogólnić to przykładowa oferta dotycząca importu towarów może zawierać następujące działania: wyszukanie interesującego nas towaru, sprawdzenie wiarygodności i rzetelności jego producentów, kontrola jakości towaru w kraju producenta, pomoc w załadunku, transport do kraju unii europejskiej (transport morski, transport powietrzny), rozładunek, transport do miejsca docelowego (do magazynu klienta) oraz wiele innych działań zgodnych z wytycznymi kontrahenta. Rzecz jasna w grę wchodza również wszelkie formalności, jak na przykład odprawa celna, czy podatek vat.  Zawsze można napisać e mail i dopytać o konkrety.

Na przykład oferuje import z Chin firma IZNTrade: https://izntrade.com/import-z-chin-firma/