Auschwitz-Birkenau Tour obowiązkową wycieczką

Będąc w Krakowie lub w innym małopolskim mieście nie zapominajcie o tym, że bardzo blisko znajduje się miasto Oświęcim. Miasto nie jest znane może z wielkich atrakcji turystycznych, gdzie można się dobrze bawić. Jednak to właśnie tutaj odbywają się wycieczki do Auschwitz-Birkenau, czyli do obozu koncentracyjnego, obozu zagłady, który zarządzany był przez niemieckich nazistów.

Wiele biur podróży w Krakowie urządza takie wycieczki przynajmniej od dwóch do trzech razy w tygodniu. Możecie zapisać się na takie wycieczki samodzielnie lub wziąć w nich udział większą grupą, dzięki czemu termin może być dopasowany do Waszych możliwości indywidualnie.

Auschwitz-Birkanau trochę historii

Aby móc odpowiednio podejść do zwiedzania tego miejsca warto zdać sobie sprawę z faktu, że zginęło tam ponad dwa miliony osób różnych narodowości. Dowiesz się wszystkiego na wycieczce Auschwitz-Birkenau Tour, jednak warto już wcześniej odrobinę poczytać.

Byli to w głównej mierze Polacy oraz Żydzi, którzy sprzeciwiali się nazistowskim działaniom. Jednak do tego obozu trafiali również Niemcy, którzy sprzeciwiali się swoim władzom. Potem do obozu trafiali również Czesi, Jugosłowianie oraz więźniowie radzieccy. Pierwszym transportem masowym do więzienia przybyło ponad 700, z czego przetrwało tylko niecałe 240 osób.

Liczby w obozie są naprawdę zastraszające. Obóz jest swoistą pamiątką po osobach, które nie przetrwały okresu pobytu w tym więzieniu oraz w obozie pracy przymusowej. Auschwitz-Birkenau Tour to wycieczka, która na pewno da nam wszystkim dużo do myślenia

Auschwitz Tours – zwiedzanie obozu

Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka) to główne miejsce, gdzie zwiedzający mają okazję zapoznać się ze sławnym napisem „Arbeit macht frei”. Auschwitz tours rozpoczyna się właśnie od tego miejsca. Razem z przewodnikiem będziecie przechodzić pod tym napisem, który informował, że praca wyzwala. Jednak była to tylko ironia, ponieważ plany nazistów były zupełnie inne.

Brzezinka to był pierwszy obóz koncentracyjny, który potem siłą więźniów był sukcesywnie rozbudowany. To również miejsce masowej eksterminacji Żydów oraz innych narodowości, którzy ginęli tutaj w najróżniejszy sposób.

Zobacz zdjęcia z wycieczki Auschwitz-Birkenau Tour (http://cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html)